Otsi lõpetajat:

Jete-Maria Vürmer

  • Disainiteaduskond
  • Interaktsioonidisain
  • MA
  • Tasakaalu taastamine andmepõhiste teadmistega: DataGambiti tervisenavigaator
  • Juhendaja: Riin Kirt

DataGambit on rakendus, mis kasutab saadud andmeid isikupärastatud tervisealaste teadmiste jaoks, võimaldades kasutajatel langetada paremaid andmepõhiseid otsuseid ja taastada elus tasakaal.

DataGambiti tervisenavigaator

Tervisenavigaatori bot aitab kasutajatel vestluslikus vormis mõista oma andmeid ja sümptomeid ning julgustab peegelduste kaudu ennast paremini tundma õppima. Rakendus on suunatud inimestele, kes kogevad terviseärevust või on märganud muudatusi, mida nad soovivad dešifreerida.

Projekt viidi läbi koostöös idufirmaga DataGambit, mille eesmärk on pakkuda intuitiivseid juhtpaneele isikuandmete analüüsimiseks, võimaldades elustiili ja tervise optimeerimiseks teha paremaid otsuseid.

Projekti eesmärk on hoomata tervishoiu keerukat teemat ja mõista inimeste igapäevaelu, tervisega seotud harjumusi ja suhtumist isiklikku tervishoidu. Tervis on universaalne probleem, kuid nõuab väga personaalset lähenemist.

Paljud asjad võivad meie tervise tasakaalust välja viia. Sellise tasakaalustamatuse üks põhjustajaid võib olla toit. Intervjuude põhjal selgus, et toidutalumatusega inimesed kipuvad end ise diagnoosima ning uutes piirides navigeerimine võib tekitada ärevust ja olla väsitav. Lisaks on tervise jälgimise seadmete pakutavaid tervisealaseid andmeid sageli keeruline lahti mõtestada ja neil puudub teostatav soovitus, kuidas muudatusi ellu viia. DataGambiti tervisenavigaator lahendab need probleemid ja aitab kasutajatel leida tee tasakaalustatud terviseni.