Otsi lõpetajat:

Valentina Dzhekanovich

  • Disainiteaduskond
  • Interaktsioonidisain
  • MA
  • Sotsiaalmeedia depolariseerimine: tehisintellektil põhinev disaini sekkumine «Speaker Badge»
  • Juhendaja: Johanna Rochegude, Jonas Knutsson

Kaasaegses hüperühendatud maailma paradoks on politiseeritud informatsioon. Tehisintellekti kasutavad sotsiaalmeedia platvormid on loonud olukorra, kus vaatamata näilisele lähedal olemisele, inimesed kaugenevad üksteisest.

See on tingitud isikupärastatud uudisvoogudest, mis pakuvad igaühele erinevat taju maailmas. Näidates üha enam ainult teemasid, mis meile meeldivad või millega tegeleme. Seepärast on makrotasandil tekkinud erinevad tõed ja paralleelsed maailmad. Vähenenud tajutav ühine reaalsus on kasvatanud vastuoluliste veendumustega inimrühmade omavahelist vaenulikkust.

Cognitive-behavioural map of polarisation in social media

Selle projekti eesmärk on proovida sotsiaalmeedia kasutajaid depolariseerida. Digitaalse etnograafia uuringu tulemused tõid sotsiaalmeedia kasutajate kogemustes välja mitu punkti, kus disaini sekkumine võiks tuua tulemusi.

Selles projektis pakun välja kontseptsiooni, mille eesmärk on motiveerida lugupidavaid arutelusid ja ühendada inimesi ühise mõistmise ümber, mis eemaldab sotsiaalmeediast polariseerumise teatud aspektid.

Sotsiaalmeedia depolariseerimine: tehisintellektil põhinev disaini sekkumine «Speaker Badge»

Selles aruandes esitatakse ülevaade projekti viiest kuust, kusjuures üksikasjalikult kirjeldatakse töö arengut ja kontseptsiooni uurimist.