Otsi lõpetajat:

Department: Graafiline disain (BA)

Karmo Järv

Alates eelajaloolistest möiretest kuni intellektuaalsete vestlusteni on kõne olnud kõige olulisem suhtlusvahend. See on võimaldanud luua seoseid, viia ellu muutusi ning mõjutada otsuseid. Ilma selleta oleks areng maailmas pea võimatu.  Kõnel on ka piirang. Kuidas edastada emotsioone ja kogemusi pelgalt sõnade häälitsemise kaudu? Käežestid võivad rõhutada ning anda teatava struktuuri, aga õõnestada end keeruliste teemade …

Aaro Veiderpass

„Impulzine” on kuueosaline väiketrükis, mis käsitleb loomingulist impulsiivsust graafilises disainis, otsides vastuseid stuudio ruumidest väljaspool. Disainereid õpetatakse tavaliselt analüüsima ja küsitlema oma algupäraseid ideid ning nuputama,millisel kujul oleks neid kõige otstarbekam väljendada. Kuid ratsionaalses hallide ajurakkude ragistamises võib vajaka jääda tegemise rõõmust ja energilisest kaosest.  Kataloogis „Impulzine” on lisaks tegemise rõõmule kogutud näiteid igapäevaelust, näitusesaalidest, …

Agnes Isabelle Veevo

Lõputöö raames valminud trükis „Kollektiivne entusiasm: koostegemise protsess“ käsitleb kollektiivsust ja eksperimentaalset graafilise disaini haridust. Projekt sai alguse soovist tuua inimesi kokku, et rääkida graafilisest disainist ja koos olles sellega tegeleda. See arenes edasi põhjalikumaks uurimistööks omaalgatuslike praktikate ning kollektiivsuse teemal, mis omakorda äratas soovi algatada eksperimentaalse graafilise disaini ja haridusega tegelev grupp. Lõpptulemuseks on …

Cristopher Siniväli ja Ilja Moltšanov

Kätte on jõudnud aeg, kus teadmatuse ja paanika keskel saab inimene põgeneda vaid oma kujutlusvõime abil. Juba 34. korda toimuv ERKI Moeshow on loodud kohaks, kus ühel õhtul aastas saab igaüks unustada iseenda ja oma mured. See on võimalus istuda tiivulise hobuse selga ja kihutada viirastustena tunduvate unistuste suunas. ERKI Moeshow 2021 visuaalne identiteet püüab …

Pavel Salmin

Ühel eluperioodil oli mul probleeme vaimse tervisega. Esialgu märkasin muutusi oma käitumises, mõtlemisprotsessis ja harjumustes. Pärast selliseid muutusi ja teabe otsinguid, jõudsin järeldusele, et mul on obsessiiv-kompulsiivne häire. See on haigus, mida tuleb ravida, mille järel tuleb kohandada mõtteviisi ja on võimalik naaseda praktiliselt “normaalsesse” ellu. Ravi ajal hakkasin rääkima lähedaste inimestega oma probleemist ja …